Google Translate

Arabic English French Georgian German

حافظ الکترونیک

کاهش مصرف برق

دستگاه کاهنده مصرف برق

دستگاه کاهش مصرف برق

نظر سنجی

به دنبال چه می گردید؟
 
سيستم هوشمند مديريت مصرف برق اختراع شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

امروزه یکی از مهمترین مباحث روز ایران بحث کاهش مصرف برق و بهینه سازی مصرف انرژی شده و هر روز شاهد پیام های تبلیغات دستگاه های کاهش مصرف برق هستیم. حال آنکه اکثر این دستگاه ها در نوع خانگی از یک خازن ساده و در نوع صنعتی از بانک های خازنی و سیستم های ساده استفاده شده. در واقع فروشندگان بانک های خازنی از ضعف دانش اشخاصی که به درستی شبکه برق خود را مدیریت نکرده و محاسبه بانک خازن به دقت صورت نپذیرفته استفاده می کنند و با اجرای بانک های خازنی مقداری از توان راکتیو موجود در شبکه را اصلاح می کنند در اکثر موارد بدون فایده و در خوشبینانه ترین حالت 10% کاهش مصرف برق مصارف د-واته و صنعتی را در پی خواهد داشت. با توجه به هدفمند سازی یارانه ها و همچنین استاندارد شدن قیمت حامل های انرژی، تفکر اختراع یک سیستم هوشمند که وافعا بتواند کاهش چشمگیری در مصرف برق ایجاد کند ذهن مخترع سامانه هوشمند مصرف برق جناب آقای محمد اخترشناس را کرد. لطف خدا و همت والای ایشان سرانجام به ثمر رسید و قویترین دستگاه کاهش مصرف برق در دنیا در ایران اختراع شد.
محمد اخترشناس مخترع سيستم هوشمند مديريت مصرف انرژي برق در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: مديريت مصرف انرژي برق يكي از روش هاي تاثيرگذار و بسيار حياتي هر جامعه به طور كلان است.
وي گفت: امروزه تمام دنيا از سيستم هاي مديريتي هوشمند بهره مي برند كه كشور ما از اين امر مستثني است اما سيستم اختراعي منحصر به فرد مديريت هوشمند مصرف برق كاملترين و دقيق ترين كنترل توان ري اكتيو جهان است.
اختر شناس تصريح كرد: پس از بيست و هفت سال تجربه و همكاري با شركت هاي داخلي و خارجي در زمينه هاي برق، قدرت و الكترونيك صنعتي و تجهيزات تاسيساتي، مجموعه اي پراكنده را در قالب يك تابلوي اصلي فرمان را جمع آوري و سريعترين كنترل ري اكتيو جهان را اختراع و ضميمه آن كردم، اين واحد كنترلي علاوه بر مدرن شدن تجهيزات قدرت داراي هشت فاكتور اصلي است.
وي، از اين فاكتورها به كننترل تمامي خطوط تغذيه به صورت كي بورد و كاملا ايمن، استارت هوشمند ژنراتور در هنگام عدم تقارن و افت ولتاژ فازهاي شبكه در هنگام پروسه توليد اشاره كرد.
مخترع سيستم هوشمند مديريت مصرف انرژي برق گفت: دفع ري اكتيو سريع در هنگام استارت و شناور موتورهاي الكتريكي و كنترل pf شناور حتي داراي درايور سافت استارنز، قابليت روشن يا خاموش كردن خطوط قدرت فرعي از طريق ريموت كنترل به منظور تعميرات يا نوسازي بدون خاموشي خطوط اصلي و كمكي، استارت هوشمند و قابل برنامه ريزي سالانه ژنراتور در هنگام خاموشي فصلي و تعطيلات اجباري وزارت نيرو از ديگر فاكتورهاي اصلي اين سيستم است.
وي خاطرنشان كرد: اين واحد كنترلي قابل نصب در كارخانجات، ادارات، رستورانها، هتل ها و فرودگاه ها، اتوبان ها و واحدهاي استراتژيك و مجموعه آپارتمان هاي داراي برق سه فاز است.
يادآور مي شود: اين اختراع با شماره 43254 در اداره كل ثبت شركتها و مالكيت صنعتي به ثبت رسيده است.
 

ورود نمایندگان

لینک RSS